.

.

niedziela, 12 lutego 2017

Katarzyna Puzyńska - autorka serii kryminałów

Kryminały Katarzyny Puzyńskiej polubiłam już od pierwszego tomu czyli Motylka. Autorka jest porównywana do popularnej skandynawskiej Camilli Lackberg. Uważam, że słusznie. Czytałam całą serię Lackberg o przygodach pisarki Erici i policjanta Patrika, to kryminały zdecydowanie warte przeczytania, ciężko się od nich oderwać. Puzyńska ma podobny talent wciągania czytelnika w wykreowany przez nią świat małego Lipowa i okolic, które nie jest spokojną i tak bezpieczną prowincją (podobnie jak Fjallbaca u Camilli Lackberg) jakby na pierwszy rzut oka się wydawało.
 
Puzyńska stworzyła realistyczne postacie oraz bardzo umiejętnie prowadzi akcję i buduje napięcie. Podczas lektury zarwałam niejedną noc i nie raz nie dwa zdecydowanie za późno położyłam się spać (szczególnie podczas weekendowego czytania) - myślę, że ten fakt jest najlepszą rekomendacją.


 
Lekturę Domu czwartego odkładałam celowo, bo wiedziałam, że kolejny tom jest dopiero w przygotowaniu. Już się nie mogę doczekać następnego tytułu. Mam nadzieję, że nie trzeba będzie długo czekać...

8 komentarzy:

 1. Sporo dobrego czytałam o kryminałach Puzyńskiej toteż zazdrosnym okiem łypie na ten śliczny stosik.....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stosik jest wart zakupu i lektury, jest świetny :)

   Usuń
 2. Uwielbiam, kocham i ubóstwiam, nie da się NIE zarwać nocki ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się: NIE DA SIĘ NIE ZARWAĆ NOCKI :)

   Usuń
 3. Takie dawkowanie książki znam ze swojego doświadczenia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Podpisuję się pod wszystkim, co napisałaś! widziałaś już tytuł ósmej części? "Czarne narcyzy"... nie mogę sie doczekać!

  OdpowiedzUsuń
 5. Nic nie wiedziałąm o kolejnej części - z utęsknieniem czekam na ten tom. Już googluję ten news, dzięki :)

  OdpowiedzUsuń