.

.

niedziela, 20 listopada 2016

Przygotowania do Bożego Narodzenia - prezenty

Przeczytałam kiedyś na blogu o mądrym przygotowaniu do Bożego Narodzenia. Autorka bloga pisała, że właściwie wiele miesięcy przed nastaniem grudnia robiąc zakupy dla siebie, gdy natrafia na fajne rzeczy od razu bierze i drugą sztukę i chowa w jedno miejsce. Ma takie miejsce w domu szufladę czy półkę, gdzie odkłada rzeczy na bożonarodzeniowe prezenty.
 
Zainspirowało mnie to, zatem postanowiłam i ja wprowadzić taki zwyczaj, aby przy znalezieniu dobrej rzeczy dla siebie, zakupić i drugi egzemplarz. Ponadto postanowiłam być czujną przy codziennych zakupach, bo często szukając w grudniu prezentów brak nam czasu czy pomysłu a wcześniej nie szukając specjalnie można znaleźć wyjątkowe przedmioty albo w dobrych cenach.
 
Niniejszym udało mi się skompletować prezenty dla 6 małych dzieci z najbliższej rodziny ze strony mojej i męża. W kalendarzu 20.11, a ja mam już skompletowane prezenty bożonarodzeniowe dla dzieci. Ta sterta książek to efekt 4 różnych zakupów, kiedy poszłam do sklepu po inne rzeczy.
 
Dzięki temu uda mi się ominąć sklepową gorączkę zakupową i skompletować prezenty na spokojnie wcześniej. Planuję maksymalnie do końca pierwszego tygodnia grudnia skończyć zakupy dla dorosłych. Bez stresu i bieganiny.

Taki plan chcę ponawiać co roku.

2 komentarze: