.

.

sobota, 25 czerwca 2011

Agatha Christie, Dopóki starczy światła

Książkę otrzymałam w ramach wymiany wakacyjnej u Miqaisonfire. Przeczytałam będąc na krótkich wczasach pod gruszą.  Pisarka ma w swym ogromnym dorobku aż sześćdziesiąt sześć powieści, sześć romansów, autobiografię (wprost połknęłam, czyta się niczym powieść), pamiętnik z wyprawy archeologicznej do Syrii, dwa tomy poezji, kilkanaście sztuk teatralnych oraz około stu pięćdziesięciu opowiadań.  Niesamowita ilość, za którą  idzie w parze także jakość. Dopóki starczy światła jest zbiorem opowiadań. Znajdziemy tu i romanse i opowiadania z wątkami fantastycznymi i te kryminalne. Dwa utwory pochodzą z najwcześniejszego okresu twórczości pisarki. Tom jest ucztą dla koneserów książek Agathy Christie.  Po każdym opowiadaniu jest posłowie, gdzie przedstawione są interesujące fakty dotyczące poszczególnych utworów jak i biograficzne. Jako fanka pisarki z przyjemnością czytałam, a właściwie smakowałam, książkę. Jak dla mnie Agatha Christie jest niekwestionowaną królową kryminału na skalę światową.  Zdecydowanie polecam. Tom stanął dumnie obok innych zdobyczy książkowych tej jednej z moich ulubionych autorek.

Fotografia Agathy pochodzi ze strony http://www.piechcin24h.tnb.pl/news.php?readmore=584.

13 komentarzy:

 1. Już nie raz o tym wspominałam, nie czytała nic autorstwa A. Christie i nawet nie wiem jak się z tego wytłumaczyć. Przy najbliższej wizycie w bibliotece postaram się wyszperać jakąś książkę tej Pani i zobaczymy co z tego wyjdzie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się interesująco, z chęcią przeczytam!

  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. czytałam, widać jak się kształtował styl pisarski autorki :) I choć opowiadań z reguły nie czytam to te mi się podobały :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Do Natuli: jeśli nie znasz jeszcze Agathy, to poszperaj w bibliotece i sprawdź czy i Tobie przypadnie do gustu ta autorka. Czekam na recenzję :)

  Do Isadory: to czekam na Twoją opinię i pozdrowionka posyłam :)

  Do Toski82: ja także nie jestem fanką opowiadań, ale dobre opowiadanie jest lepsze niż słaba powieść. Natomiast w przypadku ulubionych autorów sięgam po wszystko, co napisali :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja jakoś nigdy nie czytałam Agathy...zawsze chciałam się za coś zabrać, ale nie wiem po którą z jej książek sięgnąć i tak to odkładam w nieskończoność. Najwyższy czas zacząć:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Do Smerfetki: a naprawdę warto :) Polecam zacząć od "Dziesięciu murzynków", niektóre wydania mają tej książki mają tytuł "I nie było już nikogo". Majstersztyk kryminału :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wakacje bez Agaty Christie to dla mnie nie do końca spełnione wakacje. Przynajmniej jeden jej kryminałek to dla mnie lektura obowiązkowa. Tej książki jeszcze nie czytałam. Dobrze, że wakacje przed nami :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Do jjon: uważam podobnie :) należę do osób, które wracają nieraz do przeczytanych już książkek. W przypadku kryminału można wrócić, ale po odczekaniu minimum kilku miesięcy, by zapomnieć bohaterów i intrygę.

  Do Sol: to zapraszam do lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 9. nie przeczytałam jeszcze żadnej ksiązki A. Christie, ale chyba muszę to nadrobić! Z chęcią przeczytałabym tą pozycję!

  OdpowiedzUsuń
 10. Ah, czyli ksiazka przypadla do gustu :)
  Faktycznie wyglada na pewnego rodzaju perelke; skoro po kazdym opowiadaniu jest poslowie - na pewno dobra pozycja dla fanow.
  Pozdrawiam goraco!

  OdpowiedzUsuń
 11. przeczytałam chyba wszystko, większość mam w swojej bibliotece, jak nie mam co czytać zawsze jest Christie w zasięgu

  OdpowiedzUsuń
 12. Do BookEater: jeśli nie znasz Agathy Christie, to gorąco polecam bliższe poznanie pisarki, bo jest tego warta.

  Do Miqaisonfire: jane, że przypadła do gustu i to jak :) gratka dla fanów pisarki.

  Do Jolajki: mam podobnie, ta autorka to taki gwarant dobrej lektury.

  OdpowiedzUsuń